Next Week In Prep Sports


PIQUA

Football

Friday, at Meadowdale, 8 p.m.

Cross Country

Monday, at Lost Creek Invitational

Saturday, at Bob Schul Invitational

Boys Golf

Wednesday, GRAHAM

Saturday, at Joe Middleton Invitational

Girls Golf

Wednesday, BEAVERCREEK

Thursday, WAPAKONETA/TIPPECANOE

Saturday, at Miami East Invitational

Boys Soccer

Tuesday, at Trotwood-Madison

Thursday, URBANA

Saturday, at Graham

Girls Soccer

Monday, BELLEFONTAINE

Wednesday, TROTWOOD-MADISON

Thursday, COLDWATER

Saturday, WEST CARROLLTON

Girls Tennis

Tuesday, WEST CARROLLTON

Thursday, at Xenia

Volleyball

Tuesday, VANDALIA-BUTLER

Thursday, at Tippecanoe

BRADFORD

Football

Friday, at New Bremen, 7:30 p.m.

Cross Country

Aug. 26, at Bob Schul

Boys Golf

Monday, FRANKLIN MONROE

Tuesday, at Miami East

Thursday, NEWTON

Saturday, at Joe Middleton Invitational

Volleyball

Monday, at Troy Christian

Tuesday, RIVERSIDE

Thursday, at Parkway

Saturday, at Franklin Monroe

COVINGTON

Football

Friday, at St. Henry, 7:30 p.m.

Cross Country

Aug. 26, at Bob Schul Invitational

Boys Golf

Monday, MIAMI EAST

Tuesday, NATIONAL TRAIL

Thursday, at Tri-Village

Girls Golf

Monday, MIAMI EAST

Tuesday, NATIONAL TRAIL

Thursday, at Tri-Village

Saturday, at Miami East Invitational

Volleyball

Tuesday, Botkins

Wednesday, at Jackson Center

HOUSTON

Cross Country

Tuesday, at Shelby County Preview

Saturday, at Bob Schul Invitational

Boys Golf

Tuesday, ANNA

Thursday, BOTKINS

Friday, SIDNEY

Saturday, at Joe Middleton Invitational

Volleyball

Monday, ANSONIA

Tuesday, at New Knoxville

Thursday, at Russia

LEHMAN CATHOLIC

Football

Friday at Fort Recovery

Cross Country

Tuesday, at Shelby County Preview

Saturday, at Bob Schul Invitational

Boys Golf

Tuesday, FAIRLAWN

Boys Soccer

Tuesday, FAIRLAWN

Thursday, ALLEN EAST

Girls Soccer

Aug. 24, at Allen East

Girls Tennis

Monday, at Kenton Ridge

Wednesday, at Troy

Thursday, CENTERVILLE BLACK

Volleyball

Thursday, WAYNESFIELD-GOSHEN

MIAMI EAST

Football

Friday, MIlTON-UNION, 7:30 p.m.

Cross Country

Monday, at Lost Creek Invitational

Saturday, at FinishTiming Classic

Boys Golf

Monday, at Covington

Tuesday, BRADFORD

Saturday, at Joe Middleton Invitational

Girls Golf

Monday, at Covington

Tuesday, BELLEFONTAINE

Thursday, URBANA

Saturday, MIAMI EAST INVITATIONAL

Boys Soccer

Wednesday, at Northwestern

Saturday, at Miami Valley

Girls Soccer

Monday, at Graham

Wednesday, NORTHWESTERN

Volleyball

Saturday, TROY

NEWTON

Cross Country

Saturday, at Bob Schul Invitational

Boys Golf

Monday, TWIN VALLEY SOUTh

Thursday, at Bradford

Saturday, at Joe Middleton Invitational

Boys Soccer

Tuesday, at Milton-Union

Thursday, at Miami Valley

Saturday, INDIAN LAKE

Girls Soccer

Monday, at Miami Valley

Thursday, at Anna

Saturday, at Preble Shawnee

Volleyball

Tuesday, NORTHRIDGE

Saturday, at CCC Invitational

Russia

Cross Country

Tuesday, at Shelby County Preview

Thursday, at Bob Schul Invitational

Boys Golf

Monay, LIMA

Thursday, RIVERSIDE

Saturday, at Joe Middleton Invitational

Volleyball

Tuesday, at New Bremen

Thursday, HOUSTON

Saturday, at Versailles

VERSAILLES

Football

Friday, CELINA, 7:30 p.m.

Cross Country

Aug. 26, at Bob Schul Invitational

Boys Golf

Monday, at Marion Local

Thursday, FORT RECOVERY

Saturday, at Joe Middleton Invitational

Girls Golf

Monday, MARION LOCAL

Thursday, at Fort Recovery

Volleyball

Saturday, RUSSIA