Covington Junior High honor roll, principal’s list


Principal’s list

Seventh grade: Jennifer Fisher, Gabrielle Hartwig, Brogen Angle, Taylor Kirker, Maggie Anderson, Preston King, Elyza Long, Sophia Shaffer, Marin DuBois, Alexa Hitchcock, Ashton Skaggs, Allison Jay, Rowan Isaacs, Christian Jarvis.

Eighth grade: Drew gessner, Asher Long, Monica Ostendorf, Chase Vanderhorst, Levi Weldy, Kamryn Barnes, Whitney Welch, Gracie Anderson, Kearsten Wiggins, Audrey Tobe.

Freshman: Estella Remley, Lauren York, Ayden Reynolds, Emma Wilson, Eleanor Hand, Elizabeth Shaffer, Lauren King, Shelby Petry, Ali Gostomsky.

Sophomores: Owen Boehringer, Holly Beasley, Ethan Kending, Elizabeth Kuether, Owen Rawson, Ayden Rench, Sarah Slusher, Claudia Harrington, Claire Fraley, Megan Naylor, Jensen Wagoner.

Juniors: Sydney Hogue, Grant Humphrey, David McCool, Ellery Reck, Avery Rench, Benjamen Romie, Cael Vanderhorst, Kaylee Huntley, Tori Quinter.

Seniors: Cade Schmelzer, Josie Schaurer, Maci White, Bailey Tipps, Andrew Parker, Jesse Fisher, Gavin Lutz, Morgan Studebaker, Teague Deaton, Josie Crowell, Kirsti Barnes, Hailey Weer UVCC: Fletcher Metz, Dylan Lucas, Winter Sims, Maci Arthur, Kadin Presser.

UVCC: Abby Fraley, David Robinson, Bethany Weldy, Devin Williams, Alijaha Haught, Chelsea Poling, Andrew Rose, Hillary Hoying.

Honor roll

Seventh grade: Layla Brown, Tanner Palsgrove, Allison Burns, Kian French, Maggie Mullen, Bailey Lucas, Mazelle Reck, Hannah Alexander, Beck Wilson, Izaiah Sherman, Noah Chaney, Caroline Wolfe, Zoey Gonzalez, Christopher Deaton.

Eighth grade: Connor Humphrey, Gunner Kimmel, Marena Kimmel, Britton Miller, Trey schmelzer, Sydney Richard, Karyanne Turner, Ella White, Michael Hagan, Carter Owens, Ralph Haines, Bryson Hite, Kila Stephan, Luke Brown, Kara Stephan, Kinsey Mitchell, Paxten Wion-Shook, Elaina Deeter, Samuel Grabeman, Grant Blore, Derrick Meyer, Amie Burtrum.

Freshman: Cameron Ha, Brian Morrison, Summer Anderson, Emma Elson, Ryan Rohr, Meadow Byers, Jenna Belmaggio, Haley Hargrave, Lorelei Nutter, Nigella Reck, Corey Turner, Kailey Young, Colson Gipe, Hunter Ray, Madison Supinger, Hayden Barhorst, Jaeden Cole.

Sophomores: Tyler Alexander, Amaya Franke, Emmaline Kiser, Parker, Metz, Zane Wise, Garret Fraley, Gavin Fraley, Krystal Latimer, Mackinze Brown, Emily Schafer, hannah Good, Emily Daly, Yelena Weaver, Caleb Miller, Devin Brummitt, Austin Smith, Kyler Hall.

Juniors: Trentin Alexander, Elizabeth Hedges, Alyssa Kimmel, Tyler Owens, Makenna Santos, Ella Warner, Morgan Willoughby, Destina Wills, Aimee Kerce, Allison Garman UVCC: Grant Babylon, Rochele Besecker, Morgan Fairchild, Katie Hembree, Eric Morrison, Samantha Straw, Hailie-Jo Taxis, Austin Davis, Job Morgan, Sage Staten, Bryson Church, Macey Delk.

Seniors: Makenzie Long, Sophia Iddings, Bryce Weer, Alex Shaffer, Seth Iddings, Elizabeth Kuntz, Michael Schafer, Christian Barhorst, Brayden Wiggins, Alexis Meyer, Olivia Mohler, Warrick Reck, Zachary Kuntz, Marciana Auxier, Morgan Lowe, Nathan Alexander, Joseph Franke, Sarah Barnhart UVCC: Hunter Evans, Layklyn Kemp, Madison Otte, Hailey Houshel, Hayley Triplett, Logan Engle, Brenna Miller, Lucas Tobias, Konnor Hill.