Honor roll


Miami East High School

Second quarter 2018-2019

Freshman

Principal’s list: Courtney Bair, Kiley Davie, Kaylynn Fetters, Grace Lawson, Lydia Marcum, Logan McEldowney, Amelia Schwartz, Lillian Slone, Gretchen Stevens, Emma Sutherly, Samuel Sutherly, Celia Thomas, Ellen Vallery, Katie Weddle.

High honor roll: Chloe Aviles, Jonah Blauvelt, Lilyan Bruggeman, Jakob Demmitt, Connor Francis, Jayden Gates, Maddalynn Gilbert, Chloe Gump, Jayden Hatcher, Paxton Hunley, Jenna LeBlanc, Ilys LeMaster, Samantha Linn, Hannah Lozano, Jasmyn Maingi, Evan Massie, Braven Mills, Austin Monnin, Braden Monnin, Mackenzie Noble, Cadence Ray, Kaitlyn Roop, Cael Rose, Marisa Savini, Justin Studebaker, Kalli Teeters.

Honor roll: Taylor Godsey, Addyson Godwin, Jackson Godwin, Matthew Hohenstein, Sarah Root, Charles Thompson, Emmalee Waldron.

Sophomores

Principal’s list: Leah Frazier, Kyle Kidman, Cyrena McAdams, Annie Richters, Dillon Taynor, Cody Webb, Matthew Wick.

High honor roll: Andrew Bevan, Sarah Blocher, Anna Broerman, Olivia Carpenter, Pamela Casner, Daniel Davis, Paetyn Greve, Cadence Gross, Seth Harlow, Sophia Markley, Bridget Paton, Troy Preston, Cora Purves, Rylee Puthoff, Kara Riley, Riley Rush, Hunter Triplett, Isabella Waite.

Honor roll: Erin Baker, Arielle Barnes, Adam Bensman, Cara Budd, Abigail Covault, Josie Crawford, John Demmitt, Kiersten Donnan, Arianna Hall, Morgan Hamby, Rori Hunley, Montana Kingrey, Tyler Kirby, Caleb Lozano, Katlynn Niswonger, Paige Pence, Lauren Wright.

Juniors

Principal’s list: Gretchen Frock, Alex Hayes, Levi Marcum, Chloee Thomas, Rylee Whitt.

High honor roll: Emily Adkins, Ethin Bendickson, Kelly Buck, Madison Calvert, Kelsea Drake, Kyle Fellers, Brian Green, Faith Hammond, Gabrielle Hawkins, Megan Honeyman, Nichole Hood, Anastasia Kilbourne, Kearsten Kirby, Korey Lauck, Paige Lawson, Alyssa Loughman, Keagan Mahan, Sylvia Mitchell, David Osting, Sabrina Parke, Neil Pohl, Kaitlyn Rohrbach, Jamie Rowley, Elizabeth Scott, Tyler Simpson, Destiney Sizemore, Blake Snyder.

Honor roll: Michael Bair, Brendon Bertsch, Robert Helmandollar, James Horne, Aaron Lawrence, Hunter Maggert, Katherine Pottorf.

Seniors

Principal’s list: Alivia Bevan, Marie Cook, Julia Dickman, Colt Frazier, Anna Gumbert, Caitlyn Harris, Chloe Holicki, Amber Kinnison, Maci Krites, Grace McCalister, Ashlyn Monnin, Kyah Rowley, Macie Schaffner, Matthew Welker.

High honor roll: Alyssa Anderson, Andrew Austerman, Gregory Austerman, Elizabeth G. Bair, Kylie Blair, Delaney Bourelle, Bailey Buck, Jacob Calvert, Lydia Conley, Arianna Counts, Ashley Covault, Chelsea Cremeens, Brenden Dalton, Oliver Edmondson, Gregory Fisher, Tabitha Fisher, Jessica Gillum, Morgan Haney, Devin Karnehm, Marissa Kearns, Nicholas Kleiner, Abigail Koontz, Ivy LeMaster, Gabrielle Lozano, Kathryn Martin, Michael Miller, Savannah Nehring, Jacob Qvick, Jayna Randall, Braden Redick, Seth Redick, Erica Ritchea, Adrianna Santellanes-Contini, Alexandria Shore, Marie Staton, Brailyn Tarcea, Brandon Thompson, Samantha Urban, Mackenzie Varady, Laci Wells, Joshua Whitt, Sarah Williams, Connor Wilson.

Honor Roll: Ian Gengler, Robert Heim, William Hudson II, Madysen Osborne, Caleb Snyder, Seth Teeters